Aktivity v prírode

Okolie Bratislavy je ako stvorené pre výlety pešo, bicyklom alebo loďou.

Bratislava leží na úpätí Malých Karpát a tak môžete byť za 15 minút z centra priamo v lese. Privezie vás tam mestská doprava. Príjemná a nenáročná prechádzka je na Kamzík, kopec nad Bratislavou. Vysoko nad mestom, v televíznej veži je otáčajúca sa reštaurácia, z ktorej je za dobrej viditeľnosti výhľad široko-ďaleko. Mesto máte ako na dlani.

Pri romantickej prechádzke pri jazerách na Železnej studienke vás osvieži čerstvý vzduch a spev vtákov v lese, zabudnete na starosti a každodenný zhon.

Ak chcete ísť ešte ďalej do okolia, objavte turistami nedotknutú prírodu Záhoria s jej nežne zvlnenými kopčekmi, harmonickou atmosférou a prívetivými ľuďmi, alebo známejšiu Malokarpatskú vínnu cestu s hradmi, zámočkami a dobrým vínom, či atraktivity Podunajska, kde sa staré drevené vodné mlyny snúbia s novodobou architektúrou.

Vidieť len centrum Bratislavy je dosť málo, vyberte sa aj do jej mestských častí, ktoré sú ľahko dosiahnuteľné bicyklom alebo miestnou dopravou.

Spoznajte prírodu v okolí Bratislavy


Pre ušetrenie Vášho času, Vám odporúčame niekoľko turistických trás v začínajúcich priamo v Bratislave, spolu s uvedením prírodných a kultúrnych zaujímavostí ktoré Vás cestou postretnú. Budete tak môcť spoznať nie len samotný stred mesta, ale aj okolie. Bratislava Vám iste prirastie k srdcu. V prípade že sa rozhodnete pre naše apartmány, radi Vám zabezpečíme pohodlnú dopravu podľa Vášho želania za zvýhodnených podmienok.

Trasa 1. /zaujímavosti, rady, fotografie, služby/

Mlynská dolina, Slavín, Kramáre, Kamzík, Železá studnička, Červený most

Trasa 2.

Devín, Úzsky les, rázcestie pod Švábskym vrchom, Dúbravka, Brižite, Villa rustica, Technické sklo

Trasa 3.

Dúbravka, rázcestie pod Švábskym vrchom, rázcestie pod Devínskou Kobylou, Sandberg, Waitow, Devín, hrad Devín, Devínska Nová Ves

Trasa 4.

Slovnaft, Biskupické rameno, Bôrové, Topoľové, Kalinkovská horáreň, Bajdel, Hamuliakovo

Trasa 5.

Rusovce, Dolná sihoť, Danubiana, Čunovo, Čunovské jazero, Rusovce

Trasa 6.

Marianka, Borinka, Pajštún, rázcestie pod Kozliskom, Dračí hrádok, Pod Dračím hrádkom, rázcestie modrej a žltej značky, Klčovanice, Marianka

Trasa 7.

Nivou rieky Moravy

office@bratislava-travel.sk
+421 911 458 458