Hotel Michalská Brána

www.michalskabrana.sk

Baštová 4
811 01 Bratislava, Bratislava
Tel: + 421 2 59 30 72 00

Hotel Michalská Brána sa nachádza v tichej uličke v pešej zóne Starého Mesta, na Baštovej ulici 4, ktorá sa považuje za najužšiu a najromantickejšiu ulicu v Bratislave. Vybudovaná bola v stredoveku v 13. a 14. storočí a po dlhé storočia bola známa ako domov mestského kata.

Jeho dom bol neskôr zničený a v polovici 18. storočia nahradený novou barokovou budovou, ktorá leží oproti nášmu hotelu. Hotel Michalská Brána susedí s veľkou väčšinou zahraničných ambasád, a práve preto je táto lokalita veľmi bezpečná.
Pamätihodnosti na dohľad

Náš hotel sa nachádza v srdci Starého mesta Bratislavy s množstvom historických a kultúrnych pamiatok. Hneď vedľa hotela je Michalská Brána, baroková veža, ktorá je jediným pozostatkom pôvodného mestského opevnenia. Michalská ulica je hlavnou tepnou legendárneho bratislavského Korza, o čom svedčí aj fakt, že sa tu nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií a čajovní.

Neďaleko hotela je aj stredoveká Kapitulská ulica, ktorá je považovaná za najstaršiu ulicu v Bratislave. V jej blízkosti sa nachádza Dóm sv. Martina. Iba 5 minút od hotela trvá cesta k Národnej Opere a k Prezidentskému Palácu. V blízkosti hotela je aj Bratislavský Hrad.


Hotel Michalská brána
foto I.
foto I.
foto II.
foto II.
foto III.
foto III.
foto IV.
foto IV.
foto V.
foto V.
foto VI.
foto VI.
office@bratislava-travel.sk
+421 911 458 458