Hotel Marrol's Bratislava * * * *

www.hotelmarrols.sk
Tobrucka 4
811 02 Bratislava
Tel: + 421 2 5778 4600

Hotel Marrol's patrí medzi najkrajšie hotely v Bratislave. Nachádza sa v historickom centre Bratislavy v blízkosti dunajského nábrežia. Zrekonštruovaná historická budova hotela je zapísaná v zozname chránených kultúrnych pamiatok. Interiér je v retro štýle 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia. Hotel Marrol's bol vyhodnotený ako najlepší hotel na Slovensku v hodnotení Trend Top 2005.
V pešej dostupnosti hotela sú mnohé kultúrne pamiatky: Dóm sv. Martina – korunovačný kostol uhorských kráľov, Slovenské národné divadlo, Stará radnica, Michalská veža. Cez povestné korzo sa peši dostanete na Bratislavský hrad.
Hotel Marrol's má v ponuke dva druhy izieb v celkovej kapacite 51 izieb a 3 apartmány. Je plne klimatizovaný,
Quality kategória zahŕňa jednoposteľové a dvojposteľové klimatizované izby s výbavou:
telefón s priamou voľbou, počítač s neobmedzeným prístupom na internet, wi-fi pripojenie a minibar, veľké klubové kreslá a šachový stolík s drevenými figúrkami, možnosť vlastnoručne si uvariť kávu či čaj v intimite izby. V skrini je pripravený mäkký župan a papučky, trezor veľkosti laptopu, žehliaca doska so žehličkou, v kúpeľni kozmetika a sušič na vlasy. Z pohodlia veľkej postele môže hosť sledovať na LCD obrazovke až 200 televíznych programov, či DVD film.
Hotelovým hosťom je bezplatne k dispozícii fitness centrum.
Raňajky v hodnote 10 € ( 301,26 Sk) nie sú zahrnuté v cene ubytovania a sú podávané formou bufetových stolov v hotelovej reštaurácii
Executive kategória zahŕňa dvojposteľové klimatizované izby. Vybavenie je ako u Quality ale rozšírené o tlačiareň, scaner a copy.
Garden suite má 2 izby zariadené luxusným nábytkom v retro štýle - obývaciu izbu a spálňu s východom na vlastnú slnečnú terasu. Apartmán je vybavený ako v executive kategorii.
Executive suite sa nachádza na najvyššom poschodí hotela. Má 3 izby zariadené luxusným nábytkom v retro štýle – obývaciu izbu, spálňu s vlastnou kúpeľňou, pracovňu, ktorá sa dá použiť ako detská izba, zariadenú kuchyňu so sporákom, mikrovlnnou rúrou, chladničkou s výrobníkom ľadu a minibarom a ďalšiu kúpeľňu. V obývačke sa nachádza honosná sedacia súprava, luxusný jedálenský stôl z exotického dreva a vitrína s jemným porcelánom, veľká LCD obrazovka s kinoozvučením. Apartmán je vybavený telefónom s priamou voľbou, počítačom, neobmedzeným prístupom na internet, wi-fi pripojením. Komfortným pracovným doplnkom je tlačiareň, scan a copy.
Grand suite je najluxusnejší a najväčší apartmán Hotel Marrol's Má 2 honosne zariadené izby v retro štýle - obývaciu izbu a spálňu. Zariadenie apartmánu je podobné ako pri Executive suite.
Interiérovým skvostom Hotel Marrol's je lobby s otvoreným, stále horiacim krbom: hostia si tu môžu posedieť pri stole so zapálenými sviečkami a ochutnať drobné domáce koláčiky.
Parkovanie: v podzemných garážach hotela.
Reštaurácia Messina ponúka jedlá inšpirované stredomorskou kuchyňou.

Jasmine SPA v starorímskom štýle s bazénikom s bočnými a spodnými masážnymi tryskami, fínska sauna, sprchy a turbosolárium sú za poplatok k dispozícii aj mimohotelovým hosťom.

Ponuku hotelových služieb dopĺňa kongresová miestnosť pre 50 osôb a Zelený salónik pre 12 osôb.

Ocenenia Hotel MARROL'S za vysoký štandart ubytovania a služieb:
na portále TripAdvisor:
V roku 2009 podľa odborného časopisu Trend TOP
1. miesto za hotelový servis na Slovensku
Reštaurácia Messina najlepšia hotelová reštaurácia v Bratislave.

Hotel Marrol's v Bratislave je pomenovaný po lady Marry Ann Marrol, ktorá bola dcérou bohatého škótskeho obchodníka. Jej záľubou bolo cestovanie, na prelome 19. a 20. storočia navštívila aj Bratislavu a práve tu sa zoznámila s rodinou Antala Marshala, ktorý vlastnil dom a továrenské budovy na výrobu kočov na Tobruckej ulici č.4.

Zoznámenie prebehlo netradične. Lady Marrol sa pri ceste z Viedne do Bratislavy zlomilo koleso na koči a miestni obyvatelia jej odporučili už spomínanú rodinu, ktorá jej ochotne pomohla. Kým jej opravovali koč, ponúkli jej hosťovskú izbu. Na ďalší deň išla skontrolovať ako pokročila oprava jej koča, keď vtom zbadala malého chlapčeka, na ktorého sa rútili splašené kone. Lady Marrol nezaváhala ani na sekundu a malému chlapcovi v poslednej chvíli zachránila život. Neskôr vysvitlo, že chlapček bol synovcom pána Marshalla, ktorý u nich trávil prázdniny.

Z vďaky pomenoval Antal Marshall svoju dielňu po lady Marrol a nad vchod umiestnil jej podobizeň, ktorá sa zachovala do dnes a stala sa symbolom hotela.

Poloha: na mape

Fotografie:

Kalendár obsadenosti:

Hromadná doprava v okolí Hotela Marrol's Bratislava:
Autobusy:
Električky:
Nočné spoje:

office@bratislava-travel.sk
+421 911 458 458