Podujatia

Vianočné trhy

Vianočné trhy

Novodobá tradícia Vianočných trhov začala v roku 1993. Vyše sto stánkarov ponúka na Hlavnom a Františkánskom námestí bohatý sortiment: cigánska pečienka, pečené klobásy, mastný chlieb s cibuľou, pagáče, husacie a kapustné lokše, kapustnica, varený punč, víno, grog, drobné pečivo, oplátky, medovníky, med alebo vianočná medovina, ale aj úžitkové a dekoračné umelecké predmety z dreva, skla, kože, prútia, šúpolia, včelieho vosku.

Oslavy Silvestra a Nového roka – „Party-slava“ 31.12.-1.1.

Oslavy Silvestra a Nového roka – „Party-slava“ 31.12.-1.1.

Silvestrovské oslavy v Bratislave sa začali prvýkrát sláviť na prelome rokov 1999 a 2000. Odvtedy si podujatie získalo rešpekt a obľubu nielen u Bratislavčanov ale aj od tisícov zahraničných turistov. Program predovšetkým spočíva vo vystupovaní najlepších slovenských hudobných kapiel na viacerých miestach v historickom centre Bratislavy od večera až do príchodu Nového roka.

Veľkonočné trhy

Veľkonočné trhy

Začínajú každoročne na veľkonočný pondelok na Hlavnom námestí v Bratislave, kde predajcovia vo svojich stánkoch ponúkajú široký sortiment výrobkov a suvenírov súvisiacich s oslavou veľkonočných sviatkov a symbolov jari.

Bratislava pre všetkých

Bratislava pre všetkých

Od roku 2005 samospráva hlavného mesta Bratislavy organizuje deň otvorených dverí: Bratislava pre všetkých. Občania i návštevníci Bratislavy sa môžu oboznámiť s činnosťou a službami mesta a jeho organizácií.

Wilsonic

Wilsonic

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečnej párty. Predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta s dôrazom na to najzaujimavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

Organizátor podujatia: Tibor Holoda a Peter Skalník
Viac informácií: www.wilsonic.sk

Festival historického šermu, hudby, tanca a remesiel

Festival historického šermu, hudby, tanca a remesiel

Festival historického šermu, hudby, tanca a remesiel sa koná od roku 2004 v posledný augustový víkend na hrade Devín. Počas víkendu sa predstavuje množstvo účinkujúcich vo vizuálne atraktívnom programe s historickou tematikou: tanečné skupiny, stredovekí rytieri, doboví hudobníci. Súčasťou festivalu je aj historický jarmok, kde doboví remeselníci predstavujú svoje výrobky.

Organizátor podujatia: Občianske združenie Agryl, BKIS, Múzeum Mesta Bratislavy. Viac informácií: www.festivaldevin.sk

Korunovačné slávnosti

Korunovačné slávnosti
Jedno z najväčších kultúrnych podujatí v strednej Európe zážitkovou formou približuje korunovácie uhorských kráľov a kraľovien. Podujatie sa koná od roku 2003. Každý rok približuje korunováciu jedného kráľa alebo kráľovnej, v poradí v akom jednotlivé korunovácie nasledovali.

Bratislavské hudobné slávnosti

Bratislavské hudobné slávnosti

Bratislavské hudobné slávnosti sú prestížny stredoeurópsky festival s bohatým medzinárodým zastúpením. Ponúkajú prierez celej európskej hudobnej kultúry – od národných hudobných orchestrov krajín západnej až k špičkám hudobného sveta strednej a východnej Európy.

Organizátor podujatia: Slovenská filharmónia

Viac informácií: www.filharmonia.sk

  • 1
office@bratislava-travel.sk
+421 911 458 458